Най-добър нападател – волейбол

Казвам се Мерелин Христова Николова, на 13 години. Започнах да се занимавам с волейбол преди 6 години. Никога няма да забравя първото си състезание, то беше в град Проморско, когато за първи път взех първия си медал. Пуснаха ме за две топки, но чувството беше неописуемо от тогава започнах да се занимавам професионално с волейбол.
На второто ми състезание, когато за първи път бях основа станахме на първо място, състезанието беше в град Луковит.
Поредното състезание беше в град Враца. 12 годишните, станаха първи, като победиха Левски-София 2:1 гейма, тогава бях на 11.
На следващата година станахме втори. Но аз бях доволна от играта си на капитан. Състезанията бяха много, като: Гала фестивала на турнира „ Скаут лига“, последното ни състезание за тази година бе в гр. Варна, играеха Варна срещу Златни Пясъци. Станахме втори в групата.
6. Бдин- Вида- Видин
На финала, където бяхме само шест отбора, се класирахме на 4 място. Аз спечелих втората си статуетка за най-добър нападател. Но никога няма да забравя първата си индивидуална награда за най-полезен състезател (MVP).
Благодаря на мама, че ме запали по този спорт. А също така съм повикана на лагер с националния отбор на България.
Искам да благодаря на пържата си треньорка Снежана Георгиева, която повярва в мен и ми даде шанс да играя с по-големите, така научих повече неща.
Сестра ми- Йоана Николова предизвикваше моето възхищение, като я гледах как печели индивидуални награди и мачове, по този начин тя ме стимулираше да се боря и никога да не се отказвам.